گردشگری عسلویه

» گردشگری عسلویه

عسلویه

معمولا با شنیدن نام عسلویه به یاد دکل ‌های نفتی و گازی و آبی و هوایی بسیار گرم می افتیم. اما جالب است بدانید که عسلویه یک شهر ساحلی در استان بوشهر است که از وجود جاذبه های دیدنی بسیاری از جمله یک پارک ساحلی زیبا بهره می برد.

شهر عسلویه یا به عبارتی بندر عسلویه در جنوبی ‌ترین نقطه ی ایران قرار گرفته است. این شهر در گوشه و کنار خود دارای جاذبه هایی است که شاید نظیر آنها در هیچ کجای دیگر از دنیا یافت نشود. عسلویه یک شهر بندری و مرکز شهرستان عسلویه در استان بوشهر در ساحل خلیج فارس است. دسترسی به منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس جنوبی ، واقع در منطقه عسلویه خلیج فارس ، از شمال به کوههای بلند زاگرس ، از شرق به شهرستان پارسیان (استان هرمزگان) ، از غرب به شهرستان کنگان و از جنوب به خلیج فارس آبی محدود می شود از جمله ی این جاذبه ها آبشار درزو است که در نزدیکی روستای اخند عسلویه واقع شده است و همواره مورد توجه گردشگران و طبیعت گردان گرامی می باشد. تنگه درزو در دامنه‌های جنوبی کوه درزو در شمال روستای اخند قرار دارد.

طبیعت اطراف این آبشار به قدری زیبا است که باور وجود آن در استان گرم بوشهر کار دشواری است اما زمانی که شخصا به دیدنش بروید باور می کنید که خداوند تعالی حتی در مناطق بسیار گرم هم نشانه هایی از ابادانی را قرار داده است و طبیعت را برای اهالی منطقه شاداب گردانیده است. اکوسیستم آبشار و حوضچه‌های اطراف آن شما را به یاد تنگه چاهکوه در جزیره قشم می‌اندازد. در این منطقه انواع پوشش‌های گیاهی خاص و منحصربفرد را می‌توانید مشاهده کنید. وجود نخل‌های متعدد در اطراف آبشار منظره زیبایی را به وجود آورده است. این آبشار در تمام فصول سال آب دارد.آخرین مطالب این وبلاگآموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان  ساخت وبلاگ